Favoritter
  • Din søgning

  • Se alle resultater ()

VAREN ER UDSOLGT

Konges Sløjd Svømmevest - Frill - Princess

[GP822] Konges Sløjd
399,95 DKK
Varianter:
  1. Konges Sløjd Svømmevest - Frill - Princess
  2. Konges Sløjd Svømmevest - Cheval

Svømmevest fra Konges Sløjd

Flot Konges Sløjd svømmevest i støvet rosa med et print på venstre bryst af prinsessen Cerise.

Konges Sløjd svømmevesten har brede skulderstropper med flæser i åbningerne og åbnes fortil med en praktisk lynlås, som kan holdes fast i toppen med en velcrostrop i halsen. I bunden er der en strop fra bagsiden og om til fronten, som kan justeres i længden og åbnes med et plastspænde, som kan sættes mellem benene for ekstra sikkerhed.

Svømmevesten er designet med indvendige elementer, der kan fjernes i takt med at barnets svømmefærdigheder forbedres.

OBS: Svømmevesten er ikke livreddende udstyr og beskytter ikke mod drukning. Må kun bruges i vand, hvor barnet kan bunde og er under konstant opsyn.

Størrelsesguide:
- 1-2 år = 11-15 kg
- 2-3 år = 15-19 kg
- 3-6 år = 19-30 kg

Fremstillet af: 
- neopren
- polyester

Style: KS101001, Farve: PRINCESS

Produktinfo

Varenr.:
GP822
Status:
Ikke på lager
MPN:
KS101001-P99004
Producent:
Konges Sløjd
Farve:
Rosa
Farvekode:
P99004
Type:
Svømmevest
Kollektion:
Konges Sløjd HS24
Køn:
Pige
Mønster:
Print

Fremstillet af

Neopren
Ikke angivet
Polyester
Vælg dit leveringsland her: 

Vi tilbyder en nem og billig retur med vores returlabel til 29,95 DKK. Du kan frit vælge om du vil returnere via PostNord, DAO eller GLS. Returlabelen indeholder omdeling til vores adresse, track and trace samt pakkeforsikring. Se udvalget af returlabels her.

Ønsker du mere dybdegående information om returnering? Se mere her: Returnering.

Se flere lignende produkter her:  
Konges Sløjd Svømmeveste    Konges Sløjd Udsalg    Svømmeveste   
Tilføjet kurv