Sko fra Lacoste
Flotte Lacoste sko i hvid læder samt ruskind fortil, bagtil og omkring snørebåndene. På ydersiden er der et broderi af en grøn Lacoste krokodille, og over hælen er det et cremefarvet felt med endnu en krokodille. På pløsen står der "LACOSTE" i hvid gummi, og der er også flotte syningsdetaljer rundt omkring på skoene.
Lacoste skoene bindes med hvide snørebånd over vristen, så de får den helt rigtig pasform. Rundt i åbningen er der en god polstring, så skoene ikke generer. Skoene har en Ortholite-indersål, der lader fødderne ånde og forhindrer, at skoene udvikler lugt.
Sneakerne har en hvid ydersål i gummi, der fleksibelt følger fodens bevægelser. Under bunden er der et smart mønster, som sikrer et godt fodfæste.
Indvendige mål i cm:
Str. 36 = 22
Str. 37 = 23
Str. 38 = 24
Str. 39 = 24,5
Str. 40 = 25
Str. 41 = 26
Bemærk: Målene er vejledende og kan variere med få millimeter.
Der tilrådes 1-1,5 cm voksetillæg.
Fremstillet af:
- Yderside: Skind
- Inderside: Tekstil
- Ydersål: Andet materiale
Model: T-Clip, Style: 41SFA0052_65T, Farve: WHT/ OFF WHT
Egenskaber
- Mønster:
- Skolukning:
- Snøre
Fremstillet af
- Yderside:
- Skind
- Inderside:
- Tekstil
- Ydersål:
- Andet materiale
- Varenr.:
- ZA048
- Status:
- Ikke på lager
- MPN:
- 41SFA0052_65T-WHT/OFF WHT
- Brand:
- Lacoste
- Farve:
- Hvid
- Farvekode:
- WHT/OFF WHT
- Type:
- Sko
- Kollektion:
- Lacoste SS21
Vi tilbyder en nem og billig retur med vores returlabel til 29,95 DKK. Du kan frit vælge om du vil returnere via PostNord, DAO eller GLS. Returlabelen indeholder omdeling til vores adresse, track and trace samt pakkeforsikring. Se udvalget af returlabels her.
Ønsker du mere dybdegående information om returnering? Se mere her: Returnering.