Snekugle fra by Hoptimist
Fin Hoptimist snekugle i hvid med en snemands-hoptimist i midten.
Hoptimist snekuglen har en hvid, firkantet bund med en gennemsigtig glaskugle på toppen. Snemands-hoptimisten har to pinde som arme, en sort hat, to sorte "knapper" på maven og en sjov orange næse.
Når snekuglen rystes, drysser der flot 'sne' ned over snemanden. Dette produkt er ikke legetøj og må kun anvendes til dekoration.
by Hoptimist er et sub-brand af Hoptimist og er dansk designet og produceret, som har været et kendt ansigt i over 50 år og originalt udtænkt af Hans Gustav Ehrenreich.
Dimensioner:
- Ø: 6,5 cm
Fremstillet af:
- Glas
Model: Snowman Snow Globe, Style: 91006-10, Farve: Snow
- Varenr.:
- NI764
- Status:
- Ikke på lager
- MPN:
- 26382-White
- Producent:
- Hoptimist
- Farve:
- Hvid
- Farvekode:
- White
- Type:
- Snekugler
- Kollektion:
- Hoptimist
Vi tilbyder en nem og billig retur med vores returlabel til 29,95 DKK. Du kan frit vælge om du vil returnere via PostNord, DAO eller GLS. Returlabelen indeholder omdeling til vores adresse, track and trace samt pakkeforsikring. Se udvalget af returlabels her.
Ønsker du mere dybdegående information om returnering? Se mere her: Returnering.